Upcoming Movie Releases (September2016)

9/11/2016 02:47:00 odp.


Ahoj, vítejte u nového článku. Dneska se podíváme na 3 filmy, na které se těším v září. Jak už jste si všimli, poslední dobou se na filmy moc nekoukám, takže opravdu netuším, jak to stihnu, když ty filmy pořád přibývají, ale zas tolik jich není a na jeden z nich plánuju jít do kina, tak snad to vyjde, protože se opravdu těším.

Název: Bridget Jones's Baby
Česká název: Dítě Bridget Jonesové
Datum premiéry (USA): 16.09.2016
Datum premiéry (ČR): 15.09.2016
Obsazení: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Shirley Henderson, Sarah Solemani, Jim Broadbent, James Callis, Celia Imrie, Sally Phillips, Gemma Jones, Enzo Cilenti, Ed Sheeran, Mark Arnold, Lasco Atkins, Adam Prickett, Clem So, Marilyn May James ...

Obsah: Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je "štěstí" hotovo.
Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat "tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (CinemArt CZ)

Můj komentář: Bridget Jonesová je klasika, kterou zná každý. Sice nevím, co si mám o tom novém dílu myslet, trailer nevypadá zas tak skvěle, ale uvidíme, třeba nás tvůrci překvapí a já budu spokojená. Vtipné to bude, to určitě jo, jenom doufám, že ta dějová linie bude taky stát za to.


Název: Snowden
Česká název: Snowden
Datum premiéry (USA): 16.09.2016
Datum premiéry (ČR): 10.11.2016
Obsazení: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Zachary Quinto, Tom Wilkinson, Logan Marshall-Green, Scott Eastwood, Nicolas Cage, Timothy Olyphant, Ben Schnetzer, Rhys Ifans, Joely Richardson, Jaymes Butler, Michael Benz, Demetri Goritsas, Keith Stanfield, Christian Contreras, Rouven Blessing, Aaron Palermo, Parker Sawyers

Obsah: Životopisný film o Edwardovi Snowdenovi, informátorovi, ktorý novinárom poskytol dokumenty o sledovacích aktivitách americkej NSA či britskej GCH. Uvedomil si totiž, že je súčasťou mašinérie, ktorá spôsobuje viac škody než osohu priamym porušovaním základných práv. Materiály, ktoré zverejnil, naznačujú, že americké tajné služby vo veľkom meradle monitorujú servery globálnych firiem (Facebook, Google, Microsoft, Apple alebo Yahoo). Kvôli zverejneniu týchto informácií čelí Snowden (Joseph Gordon-Levitt) trestnému stíhaniu zo strany americkej vlády.
Cieľom filmu je poodhaliť motivácie, zámery a okolnosti Snowdenovho rozhodnutia dokumenty zverejniť a ohroziť tak budúcnosť seba i svojich blízkych. Zobrazuje aj proces, pri ktorom skutok jedného človeka dokáže pohnúť svetom médií, politiky i občianskej spoločnosti.

Můj komentář: Na film jsem se nejprve začala těšit kvůli obsazení, protože Shailene je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a Josepha mám taky ráda, ale pak jsem o filmu něco víc zjistila a jsem opravdu zvědavá. O kauze Edwarda Snowdena jsem toho moc nevěděla a stále toho asi moc nevím, hodně věcí vysvětlili na panelu Comic-Conu, který jsem viděla. Teď jsem navíc sledovala seriál The Good Wife, kde je několik epizod zaměřeno na NSA a jejich odposlouchávání telefonátů a Snowdena tam několikrát zmínili, takže jsem zvědavá a snad se díky filmu dozvím víc.

Název: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Česká název: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti
Datum premiéry (USA): 30.09.2016
Datum premiéry (ČR): 29.09.2016
Obsazení: Eva Green, Samuel L. Jackson, Asa Butterfield, Ella Purnell, Allison Janney, Chris O'Dowd, Terence Stamp, Rupert Everett, Milo Parker, Kim Dickens, Judi Dench, Ella Wahlestedt, Pixie Davies, O-Lan Jones, Scott Handy, Nicholas Amer, Jason Redshaw, Patricia Winker, Kornelia Horvath

Obsah: Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt CZ)

Můj komentář: Sirotčinec je ten film, na který se chystám do kina. Četla jsem knížku, která je opravdu skvělá, takže jsem zvědavá na filmové zpracování. Trailer vypadá dobře, jen mám pocit, že jsem tam zahlédla nějaké scény, které by odpovídaly spíš druhé knize, což já moc nemám ráda, když to takhle míchají, ale uvidíme, jak bude vypadat celý film.


Na jaké filmové premiéry se v září těšíte vy?

You Might Also Like

3 komentářů

Popular Posts