Upcoming Movie Releases (May 2016)

5/16/2016 09:41:00 odp.Hello, it's me. To jste nečekali, že? Omlouvám se, že jsem tady teď delší dobu nebyla a nebyl ani žádný článek, nemáte tušení, jak moc mi to chybělo. Bohužel ačkoliv nám ještě oficiálně nezačalo zkouškové, já už mám za sebou 5 zkoušek z 8, z toho 4 jsem měla minulý týden, dvě v jeden den. Celkem sranda, že? Výsledky ještě u všech nevím, ale zatím to vypadá, že jsem udělala 4 z 5, což je celkem slušná úspěšnost, rozhodně větší, než jsem čekala. Každopádně jsem se pořád musela něco učit, termíny byly dost na poslední chvilku, neměla jsem vůbec čas a byla jsem tak vynervovaná a vyčerpaná jako nikdy. Takže proto tady nebyl žádný článek, jednoduše jsem na to neměla ani sílu, ani náladu. No, a když nadešel pátek, poslední den semestru a já jsem se konečně chtěla vrátit, tak jsem onemocněla a víkend jsem strávila v posteli. Teď mě čekají další zkoušky, vypadalo to, že je na ně víc času, ale zase se nějak blíží. Každopádně se pokusím sem tam nějaký článek vydat, ale provoz tady asi bude ještě trochu omezený.

Abych už se dostala k dnešnímu článku, tak dneska se podíváme na filmy, na které se těším v květnu. No těším, některé z nich už i vyšly, některé jsem viděla, ale nevadí, pojďme na to.Název: Captain America: Civil War
Česká název: Captain America: Občanská válka
Datum premiéry (USA): 06.05.2016
Datum premiéry (ČR): 05.05.2016
Obsazení: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Don Cheadle, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Emily VanCamp, Tom Holland, Daniel Brühl ...

Obsah: Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)


Civil War byl asi mým nejočekávanějším filmem roku, proto nikoho nepřekvapí, že ačkoliv mně čekalo milion zkoušek, vyrazila jsem do kina. A že to teda stálo za to, asi jeden z nejlepších filmů od Marvelu. Sice mě teda mrzelo, že jsme se nedočkali třetího filmu s Kapitánem, kde má hlavní roli jenom on, ale jinak to bylo boží.


Název: Neighbors 2: Sorority Rising
Česká název: Sousedi 2
Datum premiéry (USA): 12.05.2016
Datum premiéry (ČR): 20.05.2016
Obsazení: Seth Rogen, Chloë Grace Moretz, Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco, Selena Gomez, Kiersey Clemons, Carla Gallo, Ike Barinholtz, Lisa Kudrow, Billy Eichner, Ian Gregg, Hannibal Buress, Beanie Feldstein, Christopher Mintz-Plasse

Obsah: Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla "Spaní je jen pro sraby!" neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder. (CinemArt CZ)


Viděla jsem Sousedy 1 a opravdu moc se mi ten film líbil, byl vtipný, ale ne příliš přehnaným způsobem, prostě opravdu upřímná komedie. Trailer na dvojku vypadá zatím dobře, hodně jsem se u toho nasmála, tak snad mě pokračování nezklame. Nevadilo by mi vyrazit na to do kina, ale asi se na něj nakonec podívám doma.

Název: X-Men: Apocalypse
Česká název: X-Men: Apokalypsa
Datum premiéry (USA): 19.05.2016
Datum premiéry (ČR): 27.05.2016
Obsazení: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Oscar Isaac, Rose Byrne, Evan Peters, Josh Helman, Sophie Turner, Tye Sheridan, Lucas Till, Kodi Smit-McPhee, Ben Hardy, Alexandra Shipp, Lana Condor, Olivia Munn, Monique Ganderton, Fraser Aitcheson, Ally Sheedy, Anthony Konechny ...

Obsah: Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem.(CinemArt CZ)


Sice nejsem příliš velká fanynka X-Menů a Days of the Futere past mě nebavilo, ale stejně se docela těším na nový film. Navíc jsem viděla pár trailerů a vypadá to docela dobře, kdo by navíc odolal Jennifer Lawrence a Jamesovi McAvoyovi, že? Doufám, že mě film nezklame a bude mě bavit víc, než předchozí díl. Do kina na něj nevyrazím, přece jenom se trochu bojím, že se mi nakonec líbit nebude.

Název: Alice in Wonderland: Through the Looking Glass
Česká název: Alenka v říši divů: Za zrcadlem
Datum premiéry (USA): 26.05.2016
Datum premiéry (ČR): 27.05.2016
Obsazení: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sacha Baron Cohen, Rhys Ifans, Matt Lucas, Ed Speleers, Andrew Scott, Stephen Fry, Alan Rickman, Michael Sheen, Timothy Spall, John Sessions, Toby Jones, Lindsay Duncan, Leo Bill, Simone Kirby, Richard Syms, Karol Steele, Joe Hurst, Barbara Windsor...

Obsah: Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli - i nepřáteli - v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

A samozřejmě tady nesmí chybět ani pokračování Alenky, na které se těším už relativně dlouho, ačkoliv trailer se mi podařilo vidět až docela nedávno v kině. Nevím proč, prostě jsem se na něj vždycky zapomněla podívat. Četla jsem knihu, ale nic si z ní nepamatuju, takže jsem hodně zvědavá.


Tohle jsou tedy moje nejočekávanější filmy. Nejsem si vůbec jistá, jestli se na ně stihnu podívat, vzhledem k tomu, že mám skluz skoro ve všem, ale snad aspoň některý z nich uvidím. Na jaké filmy se v nejbližší době těšíte vy?

You Might Also Like

1 komentářů

Popular Posts