Heir of Fire (Sarah J. Maas) - Book Review

2/20/2016 01:30:00 odp.

Původní název: Heir of Fire
Český název: Dědička ohně (ještě nevyšlo)
Autor: Sarah J. Maas
Počet stran: 562
Jazyk: Angličina
Formát: ebook
Nakladatelství: Bloomsbury USA Childrens
Překlad: -
Oficiální anotace (EN): Celaena Sardothien has survived deadly contests and shattering heartbreak-but at an unspeakable cost. Now she must travel to a new land to confront her darkest truth...a truth about her heritage that could change her life-and her future-forever.

Meanwhile, brutal and monstrous forces are gathering on the horizon, intent on enslaving her world. To defeat them, Celaena must find the strength to not only fight her inner demons but to battle the evil that is about to be unleashed.

The king's assassin takes on an even greater destiny and burns brighter than ever before in this follow-up to the New York Times bestselling Crown of Midnight.

Moje recenze: Tato kniha ještě v češtině nevyšla, vydání je myslím naplánováno na květen. Ale všichni fanoušci této sérii si ju určitě přečtou v angličtině.

V Crown of Midnight jsme se dozvěděli šokující pravdu o minulosti Celeany, která by mohla změnit naprosto všechno. Celeana je teď na cestě do Wendllynu, kde má splnit další králův úkol. Tento díl je psán z více úhlů pohledu, abychom mohli sledovat Celeaninu nebezpečnou cestu plnou šokujícíh překvapení, ale abychom nebyli ochuzeni o to, co se děje v Adarlanu. A věřte mi, že všude se dějou velmi zajímavé věci.

Ve třetím pokračování se nám představí několik nových postav. První z nich je Sorscha, léčitelka na hradě v Adarlanu. Toto vlastně není nová postava, už jsme se s ní seznámili v Crown of Midnight, kde léčila všechny od Celeana, přes Chaolla až po Fleetfoot (Rychlotlapku). Nyní se jí ovšem dostane mnohem více prostoru a my konečně zjistíme, kdo je vlastně zač.

Další novou postavou je Rowan Whitethorn, se kterým se seznámi Celeana. Nechci vám k němu moc psát, abych něco neprozradila, ale já osobně jsem si Rowana velmi oblíbila.

Asi poslední důležitou postavou je Manon Blackbeak, čarodějka z klanu Blackbeak a vůdkyně svého klanu Thirteen. Čarodějnice jsem zbožňovala už od dětství, takže jsem byla velmi ráda, že se tam objevily. Bohužel jsem si v této knize Manon nedokázala příliš oblíbit, ale můžu vám prozradit, že v dalším díle se to změnilo.

Ačkoliv děj je stále úžasně akční a rychle plyne, ze všech knih mi tahle přišla nejslabší, těžko jsem si zvykala na nové postavy i na změnu prostředí a chvíli mi trvalo, než jsem se ve všech událostech zorientovala. Nechápejte to špatně, tak kniha je pořád naprosto ohromující, ale tak nemůžou mít všechny knihy plný počet hvězdiček, že? Rozhodně to bylo vynikající pokračování, po kterém budete mít chuť okamžitě sáhnout po dalším díle, jelikož Sarah si pro nás i tentokrát připravila překvapení, díky kterým nebudete spát.

Moje hodnocení:
4/5

You Might Also Like

1 komentářů

Popular Posts